Máte rádi své domácí mazlíčky a rádi byste jim udělali profesionální fotografie? Fotografování zvířat lze realizovat v ateliéru nebo exteriéru, dle domluvy a typu zvířete. Jsou-li vaši mazlíčci zvyklí na pohyb venku, lze fotografovat kdekoliv ve vámi vybraném exteriéru (nejlépe zahrada, park, louka apod.).

Fotografování psů

Fotografování psů je možné realizovat prakticky kdekoliv, kde je vhodný prostor. Ideálně někde v parku, v zahradě, na louce apod. Vhodnější jsou odpolední nebo podvečerní hodiny, kdy je tráva již většinou suchá. Před focením určitě doporučuji psa vyčesat. Pokud má oblíbenou hračku vezměte ji s sebou. Pokud rád aportuje, postačí nalezený klacek (zbavený kůry). Nezapomeňte na pamlsky, protože po něm budeme chtít, aby pózoval (pokyny: sedni, lehni, čekej), a za to jej přece musíme odměnit. Fotografování psů trvá cca. 1 hodinu, v závislosti na ochotě a povaze psa.

Fotografování koček

Fotografování koček je trochu problematické. Kočky je lepší fotografovat v prostředí, nakteré jsou zvyklé (váš dům, zahrada apod.). Pokud nejsou příliš bázlivé, můžete je vzít s sebou do ateliéru. Na fotografování kočkám vezměte jejich oblíbené hračky, pelíšky (očištěné od chlupů a jiných nečistot!!!) nebo cokoliv, co mají rády nebo jsou na dotyčnou věc zvyklé. Kočky velmi rády stresují, proto je musíme něčím zabavit a odvést jejich pozornost. Stresovaná kočka se nám moc hezky tvářit nebude. Chcete-li krásné fotografie koček, je třeba je před fotografováním vyčesat. Pudr nedoporučuji, srst se pak příliš neleskne. Pokud nejste z blízkého okolí, určitě vezměte s sebou i kočičí záchodek.
Fotografování koček se díky jejich povaze může trochu protáhnout. Většinou však postačí 1 hodina fotografování.

Více fotografií naleznete v galerii.