Rodinné foto je zajímavá alternativa k vašim běžným rodinným fotografiím. Profesionální rodinné fotografie lze realizovat celoročně. Záleží pouze na vašem přání, zda fotografovat v ateliéru nebo exteriéru. Osobně preferuji spíše rodinné fotografování v exteriéru, kde máme možnost využít kromě různých rekvizit také hezké prostředí a zajímavého přirozeného světla. Nicméně v zimním období není problém vytvořit hezké rodinné foto také v ateliéru.

Rodinné focení je pro muže většinou stresující zážitek a nutné zlo, které musí nějak přetrpět. Jako muž jsem si toho dobře vědom, proto rodinné focení téměř vždy začínáme fotografováním manžela s dětmi. Rodinné focení netrvá většinou déle něž hodinu a půl.

Hezké rodinné fotky

Abyste z focení měli hezké rodinné fotky, je nutné fotografie nejen vytřídit, ale také upravit. Což znamená například provést drobné retuše, barevné korekce, lokální úpravy kontrastu apod. Tato činnost vyžaduje více času než samotné fotografování, proto je obvyklá doba dodání hotových fotografií cca. do 2 týdnů (v závislosti na počtu vybraných fotografií).

Z takto zhotovených rodinných fotografií není problém vytvořit fotoobraz libovolných rozměrů, fotokalendář nebo jiný fotodárek, který vás napadne.

Rodinné foto v ateliéru

Pro rodinné fotografování v ateliéru doporučuji sladit oblečení do nepříliš výrazných barevných kombinací. Ideální jsou jednobarevná trička, košile apod. Na fotografování můžete samozřejmě vzít také nějaké rekvizity, které charakterizují osobnost vaši nebo jiných členů rodiny atd. Ateliérové rodinné fotografie jsou hlavně o různém způsobu práce se světlem, nasvícením obektu apozadí apod.

Rodinné foto v exteriéru

Místo na rodinné fotografování většinou dopředu vyberu dle momentálního ročního období. Dohodneme čas a styl fotografování a pokud nám focení nepokazí počasí, během hodiny až hodiny a půl máme hotovo.

Více fotografií naleznete v galerii.